Evenimente / Prezentare interactivă despre siguranța pe Internet (2016-11-04)


Coordonatorul caritativ al Fundației Juventutti din Miercurea Ciuc, dna Balazs Brigitta a susținut o activitate despre siguranța online.
Elevii claselor V-VIII au audiat prelucrarea prin joc a textelor  despre pericolele pe care le poate reprezenta internetul și au însușit modalitățile de ocolire ale acestora. Spațiul online trebuie să fie sigur și pentru copii. Profesorii diriginți au primit și alte materiale adecvate temei, pe care le vor folosi  în cadrul orelor de dirigenție .

Colaborarea noastră cu fundația nu este recentă. Anul trecut în cadrul concursului de creativitate KupakArt elevii școlii au câștigat premiul III. De asemenea această fundație a inițiat o legătură cu părinții elevilor care au probleme de sănătate, asigurându-le ajutor financiar în cazuri de operații, analize medicale speciale sau procurarea de ochelari.


Galerie foto

Înapoi

EvenimenteToate evenimentele
Număr vizitatori: 73947