Események / Iskolák a közösségért (2017-02-20)

Novemberben a Közösségi Házban gyűlt össze az iskola vezetősége, oktatóközössége, a szülők, civil szervezetek, önkormányzat képviselői, hogy az iskola közösségi szerepéről beszéljenek.

Intézményünk ugyanis bekapcsolódott az Iskolák a közösségért projektbe, melynek lényege, hogy az iskola nem egyedül tölti be az oktató-nevelő szerepet, hanem az egész település együttműködésében. Alina Mustață Brassóból érkezett, hogy az egybegyűlteknek bemutassa a programot, melyet tevékenységeink felsorolása és közös műhelymunka követett. A csoportos beszélgetésben meghívottaink határozták meg és rangsorolták az iskola céljait, és azt is hozzátették, hogyan tudnak ezen célok megvalósulásához hozzájárulni. Reméljük, a projektben való részvétel pozitív hatással lesz településünk életére.

Februárban a Tanári tanács és a Vezetőtanács tagjai a program 10 standardját értelmezték, és meggyőződtek, hogy az iskolánk jó útnak indult.