Események / Globális nevelés a középiskolában (2015-11-28)

Iskolánk november 16 és 20-a  között csatlakozott a Globális nevelés hetéhez.
A színes iskolai tevékenységek célja  az esélyegyenlőség, a tolerancia,  az élőítélet elemzése.  Az osztályok heti tevékenysége sokszínű volt:

Előkészítő osztály : zenehallgatás :  Isten szeret minden gyermeket
I. osztály : felolvasás Igaz történet a barátságról, szituációs játékok  (mozgássérült gyerekek)
II. osztály : felolvasás Hervay Gizella Kobak könyve / zene Toy Story Barátok vagyunk
III. osztály  : plakátok Elfogadjuk a másságot !
IV. osztály:  térképes bemutató és beszélgetés Namibiáról / plakátkészítés az esélyegyenlőségről

Molnár Csilla fejlesztő tanító segítségével megismerkedhettek a világban lévő gyereksorsokkal is:” Hol alusznak és mivel játszanak a világ gyerekei / A másság nem rossz, csak más ! “

Az V-VIII-as tanulók fotók és egy kisebb képzőművészeti kiállítás során megismerkedhettek a namíbiai Kalahari New Hope Iskola diákjaival, tanáraival, nehézségeivel.

A Vox Juventutes Egyesület közreműködésével, német, olasz és lett önkéntesek változatos beszámolói során betekintést nyerhettek más országok tanítási szokásaiba is .

A Nick Vujicic motivációs trénerről szóló film a fogyatékosság, a remény és a hit elfogadását erősítette.

A változatos tevékenységek során rádöbbentettük tanulóinkat arra, hogy szinte minden emberrel találhatnak közös pontokat, sőt a körülöttünk lévő szűkebb és tágabb környezethez is van közük. Saját azonosságukra és különbözőségükre ráismerve megalapozható a többi ember iránti nyitottság, a másság elfogadása.